Į rugsėjo 24 d. Kaune vykusį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos (PKTF) tarybos posėdį rinkosi tarybos nariai iš visos Lietuvos. Posėdžiui pirmininkavusi LR Seimo narė PKT frakcijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė pirmiausia visus pakvietė sugiedoti Lietuvos himną ir tylos minute pagerbti žuvusių ir mirusių tremtinių, politinių kalinių bei negrįžusiųjų iš Sibiro atminimą.
Patvirtinus tarybos posėdžio darbotvarkę ir reglamentą posėdžiui pirmininkaujantys V.V.Margevičienė ir PKTF tarybos pirmininkas dr. Arvydas Anušauskas trumpai apžvelgė politines aktualijas, pakomentavo TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus laišką ir pakvietė skyrių pirmininkus jį paimti ir išdalinti savo skyriaus nariams.
V.V.Margevičienė pranešė, kad TS-LKD Prezidiumo posėdyje buvo nutarta siūlyti skyriams patvirtinti kandidatų sąrašus į LR Seimo rinkimų vienmandates apygardas. Į esamą negalutinį sąrašą TS-LKD PKT frakcija siūlė įtraukti šiuos kandidatus: V.V.Margevičienę į Centro vienmandatę rinkimų apyg., A.Dumčių – Kalniečių, V.M.Čigriejienę – Panemunės, Agnę Bilotaitę – Gargždų, A.Anušauską – Anykščių-Kupiškio r., A.Ramanauskaitę Skokauskienę – Alytaus m.
Posėdžio metu buvo pristatomi TS-LKD Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos apskričių koordinatoriai: Ona Tamošaitienė (Kaunas), Jurgis Endziulaitis (Klaipėda), Birutė Kažemėkaitė (Marijampolė), Vincas Bliznikas (Utena), Algirdas Blažys (Panevėžys), Stanislava Staškuvienė (Šiauliai), Vidas Čereškevičius (Tauragė), Petras Musteikis (Vilnius). Balsų dauguma visiems pritariant jie ir buvo patvirtinti. Frakcijos sekretore vėl išrinkta Ona Aldona Tamošaitienė. Frakcijos pirmininkė V.V.Margevičienė padėkojo jai už darbą ir parengtus projektus.
Kadangi slaptu balsavimu buvo renkama Valdyba, kol komisija skaičiavo balsus, pasisakė atvykę svečiai, atsakinėjo į klausimus Seimo nariai, vyko gyva diskusija. A.Ramanauskaitė-Skokauskienė perdavė linkėjimus nuo prof. Vytauto Landsbergio, kalbėjo apie Lukiškių aikštės sutvarkymo darbus. „Konkursai vyksta, bet rezultato dar nėra, o aikštę reikia sutvarkyti iki 2012 m.“ – apgailestavo Seimo narė.
Prof. V.M.Čigriejienė paminėjo apie konferenciją Seime „Iššūkiai valstybės vientisumui prieš dvidešimt metų ir šiandien“, kurioje aptarti aktualūs lenkų tautinės mažumos švietimo klausimai ir kitos rytų Lietuvos problemos.
A.Dumčius pasakojo apie valstybinę delegaciją į Sibirą. Barnaūle susitiko su atstovais iš Jakutijos, Tomsko srities, Buriat-Mongolijos ir Altajaus krašto. Daugybė yra tautiečių, norinčių grįžti į Lietuvą. Priimta rezoliucija, kurioje nutarta prašyti pratęsti grįžtančiųjų iš Sibiro programą dar 5 metams (2012 m. ją buvo nutarta sustabdyti). Kiti rezoliucijos klausimai – tarpvalstybinio lygio: užskaityti jų diplomus, vizų suteikimas penkeriems metams ir kt.
Dr. A.Anušauskas kalbėjo apie KGB archyvų viešinimą internetu, tačiau ne visi juo naudojasi. Svarstoma galimybė tai paskleisti spaudoje. Dokumentus sklaidė apie 60 tūkst. žmonių, domisi ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Pasipriešinimo istorijai mokyklose skiriama ne mažiau kaip 18 val. (galima ir daugiau, mažiau ne).
A.Bilotaitės vadovaujami jauni žmonės telkiami bendram veikimui, numatyta daug projektų. Vieno jų – „Misija Sibiras“ – dalyvius galima pasikviesti į susitikimus su moksleiviais, su tremtinių bendruomene (Lina Krilavičiūtė (el.p. lina.krilaviciute@lrs.lt ) – gali būti susitikimų tarpininkė).
TS-LKD sekretorius Raimundas Alekna kalbėjo apie pasiruošimą rinkimams, kvietė visus būti vieningus, palaikyti savo bendruomenių lyderius. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasakojo apie pertvarkymus Sodros sistemoje, Darbo biržoje. Nuo 2012 m. bus mokamos pensijos tokios kaip 2008 m., nors dabartinėje situacijoje toks sprendimas nėra lengvas.
Posėdžio pabaigoje Balsų skaičiavimo komisija paskelbė naujai išrinktos PKT frakcijos Valdybos narių sąrašą. Paaiškėjus, kad du kandidatai gavo vienodą balsų skaičių, siūloma ir patvirtinama Valdybos narių skaičius – 16 (buvo 15).
Patvirtinta naujoji Valdyba nesiskirstė, bet pasiliko dar valandžiukei ir išsirinko pirmininką. Juo išrinktas Algirdas Blažys iš Panevėžio. Linkėdami jam ir Valdybai gražaus ir prasmingo darbo atsisveikinome iki po poros mėnesių vyksiančios konferencijos.