trečiadienis, balandžio 16, 2014
Apie mus Programinės nuostatos Bendruomenės Naujienos
Naujienos
Dokumentai Leidiniai Kontaktai
2011 - 03 - 03

Kaziuko mugėje – unikalūs vaikų darbeliai

Titulinis  Naujienos   Naujienos   Kaziuko mugėje – unikalūs vaikų darbeliai
 
Visi nors kartą esame dalyvavę pavasariu dvelkiančioje Kaziuko mugėje, kurią nuolat puošia spalvotos verbos, o lankytojų nuotaiką praskaidrina ir nepakartojamo žavesio visiems suteikia lietuviški šokio bei muzikos ritmai. Šį savaitgalį šurmuliuojanti šventė bus turtinga ne tik liaudies meistrų, amatininikų ir ūkininkų gaminių – savo unikalius darbelius pristatys ir naujieji Vilniaus TS-LKD Senamiesčio skyriaus bičiuliai – Visų Šventųjų parapijos vaikų dienos centro ir laikinųjų globos namų auklėtiniai. Didelės meilės, kruopštumo ir nuoširdumo pripildytus papuošalus, įvairius žaislus ir suvenyrus bus galima įsigyti iš pačių autorių rankų.
 
Kaziuko mugėje nebus pirmasis šių vaikų darbelių pristatymas visuomenei. Toks jau įvyko š. m vasarį Vilniaus miesto rotušėje labdaros vakaro-aukciono metu, kai įsigyjant vaikų sukurtų darbelių, buvo galima paremti Visų Šventųjų parapijos vaikų ugdymo ir globos įstaigas (surinkta beveik 1450 Lt). Kita vertus, pinigai buvo ne vienintelė vakaro nauda vaikams. Pasak renginio įkvėpėjos ir vienos organizatorių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Vilniaus Senamiesčio skyriaus pirmininkės Agnetos Ladek, kai kurie vaikai pirmą kartą gyvenime išvydo baletą, akrobatus ir cirką, pirmą kartą lankėsi rotušėje, džiaugėsi perkamais jų darbeliais ir atvirukais.
 
Išties vakaras buvo turiningas. Vilniaus Naujamiesčio moksleivių namų direktorės Juratės Sereičikienės rūpesčiu, Visų Šventųjų parapijos globojamieji vaikai galėjo stebėti cirko studijos „Šypsena“ artistų pasirodymus ir choreografijos mokyklos „Nuotaika“ parengtus šokius.
 
Savo dainas dovanojo ir Artūro Noviko vaikų džiazo grupės „Duok 5“ jaunieni daininkai. Beje, labiausiai publiką išjudino ir vakaro siurprizu tapo Visų Šventųjų parapijos laikinosios vaikų globos namų auklėtinio Edgaro puikus pasirodymas drauge su viena geriausių Lietuvos breiko šokių grupe „Left City 54“. Buvo nuostabu matyti, kaip vyresnieji šokio profesionalai, priimdami jaunąjį breikerį į savo komandą, drauge atrado puikių kūrybinių sprendimų ir savo šokiu burte užbūrė žiūrovus bei nusipelnė jų ovacijų. Galiausiai nuotaikingą vakarą savo linksma daina užbaigė vaikų Eurovizijos žvaigždė Eglė Jurgaitytė.
 
„Kurkime gražesnę Lietuvą kartu.“ Tai žodžiai, kuriuos TS-LKD Vilniaus Senamiesčio skyriaus nariai ir jų bendraminčiai po renginio išgirdo iš „Socialinės partnerystės centro“ direktorės Stasės Makštutienės lūpų. Svarbiausia, kad šis kvietimas solidarizuotis ir kurti Lietuvos ateitį nebuvo tušti žodžiai ar tik skambus šūkis. Tai buvo konkrečių nuveiktų darbų ir įgyvendintos bendros idėjos rezultatas. Visų Šventųjų parapijos vaikų dienos centro ir laikinųjų globos namų ugdytinių vardu Senamiesčio skyriui ir Jaunųjų konservatorių lygai buvo dėkojama už „gerumą, nuoširdų rūpestį ir bendradarbiavimą siekiant bendro tikslo“.
 
TS-LKD Vilniaus Senamiesčio skyriaus iniciatyva bendrauti su Visų Šventųjų parapijos vaikų globos ir ugdymo įstaigomis ir jas remti įgauna pagreitį. Kai sutelkiamos pastangos vardan vaikų, tai visiems, rodos, šimtą kartų girdėtas posakis, jog vaikai – mūsų ateitis, ima atrodyti kur kas prasmingesnis ir artimesnis nei bet kada.
 
Visų Šventųjų parapijos vaikų pieštų atvirukų ieškokite LR Seimo knygyne, o lankydamiesi Vilniuje vyksiančioje Kaziuko mugėje stabtelkite ir įsigykite vaikų darbelių.